Dostawa gratis od 500 zl brutto
Ergonomiczne miejsce do nauki i zabawy dla najmłodszych

Ergonomiczne miejsce do nauki i zabawy dla najmłodszych

Organizacja przestrzeni, w której jednocześnie możemy spędzać miło czas i efektywnie pracować, stała się dość powszechnie poruszanym tematem różnego rodzaju rozważań z zakresu ergonomii i polepszania standardu życia. W tym celu powstaje wiele badań z tej dziedziny, ale nie tylko – powstają pierwsze efekty prac w postaci ergonomicznych rozwiązań, do wykorzystania zarówno w środowisku domowym i miejscu pracy, które znacznie poprawiają efektywność naszych starań.

Należy zwrócić uwagę na coraz częstszy wysiłek specjalistów w zakresie poprawy jakości pracy – dziecięcej i młodzieżowej. To rewolucyjne podejście, niemniej bardzo istotne dla młodego pokolenia, które może już korzystać z najnowszych rezultatów badań i techniki. W czym tkwi problem u dzieci i młodzieży, dla którego specjaliści poświęcają swoją uwagę?

Świat się zmienia, a wraz z nim – nasze postępowanie, nawet tych najmłodszych. W czasach, w których dostęp do Internetu jest powszechny, a sam Internet urozmaica niezwykłe życie młodym ludziom, zauważono tendencję do spadku aktywności na rzecz siedzenia przy komputerze. Dzieci spędzają nawet ponad 1/3 doby przy biurku. Co się z tym wiąże? Według statystyk choroby kręgosłupa to jedne z najczęstszych schorzeń u dzieci, które wynikają ze złej postawy ciała w trakcie siedzenia.

Jak można zapobiec schorzeniom kręgosłupa u dzieci? Wystarczy zadbać o dobre środowisko pracy dla dziecka m.in. przez biurka ergonomiczne dedykowane dla nich.

Ergonomia rosnąca z dzieckiem

Czym właściwie są „biurka rosnące”? To specjalna edycja biurek, która powstała z myślą o dzieciach w wieku wzrostowym i o rodzicach, którzy chcą przez zakup jednego biurka spełniać oczekiwania i wymagania zmieniającego się dziecka na przestrzeni kilku lat. Sekret ergonomicznego charakteru biurek tkwi we wręcz banalnym mechanizmie, jakim jest regulacja wysokości.

Przez regulację wysokości należy rozumieć możliwość dostosowania wysokości stelaża do indywidualnych preferencji. Metoda nie jest jedna, modele biurek wykazują się różnym sposobem dokonywania regulacji, jednak najczęstszą formą jest korbka, ręczne podnoszenie stołu lub prosty kontroler z przyciskami góra-dół. Jest to proste rozwiązanie, a jednocześnie ergonomiczne, ekonomiczne i prozdrowotne.

Rosnące biurka są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza z perspektywy prozdrowotnej dla dzieci. Możliwość dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb użytkownika, chociażby ze względu na zmieniający się jego wzrost, wymusza utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Ten aspekt biurek ergonomicznych staje się o tyle istotny, kiedy każdy rodzic uświadomi sobie, ile godzin dziecko może spędzać przed komputerem w nieprawidłowej pozycji. To niewyobrażalna korzyść, dzięki której dzieci są drastycznie mniej narażone na schorzenia kręgosłupa w przyszłości. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupienia w zestawie krzesła do wybranych modeli biurek, które są specjalnie przystosowane do dodatkowej stymulacji zdrowej postawy.

Dodatkowo wybrane modele stolików mogą posiadać możliwość regulacji pochylenia samego blatu. Funkcja jest niezwykle pomocna przy czytaniu i rysowaniu. Dziecko dzięki utrzymaniu prawidłowej postawy może skupić się na zabawie i nauce.

Podsumowując, rosnące biurka są optymalnym rozwiązaniem dzisiejszego rynku, z jakiego rodzic może skorzystać – może zadbać o zdrowie dziecka przy jednoczesnej oszczędności przez zakup jednego biurka na wiele lat.

Organizacja miejsca nauki i zabawy

Niejednokrotnie dzieci rozgraniczają nie tylko czas, ale również osobne miejsca na naukę i zabawę. Nie można zaprzeczyć wyzwaniu jakim jest edukacja od najmłodszych lat, ale dlaczego nie można połączyć zabawy i nauki w jednej przestrzeni. O to zadbali producenci biurek rosnących tworząc produkt, który swoją wielofunkcyjnością i aranżacją będzie służyć niejednemu dziecku podczas intensywnej nauki i jednocześnie wspaniałej rozrywce.

Biurko rosnące dla dzieci Sorpresa

Biurka z regulacja wysokości są zorganizowane w przemyślany sposób, dzięki któremu przestrzeń robocza dziecka zawsze jest uporządkowana i pełna ładu. Ta schludność miejsca pracy korzystnie wpływa na dziecko ucząc go potrzeby zachowywania czystości. Ponadto biurko jest zawsze przygotowane do nauki, przez co dziecko nie musi wówczas marnować czasu na stworzenie sobie przyjaznej przestrzeni do pracy. Tak przyjemny i harmonijny mebelek w użyciu może zachęcić dziecko nie tylko do nauki, ale również czytania czy zajęć plastycznych. To istotna zaleta w dzisiejszych czasach, w których dzieci otoczone są wszelkiego rodzaju elektroniką jak telefony czy tablety.

Co sprawia, że biurka rosnące są tak atrakcyjne dla dzieci? Przeważnie każdy model, ze względu na ważną cechę funkcjonalności, wyposażony jest w zestaw pojemnych i dobrze zlokalizowanych szufladek z przegródkami, ale także w rozmaite akcesoria jak lampka, podstawka na książkę lub tablet. Dzięki tym drobnym elementom zwykły blat roboczy staje się dla dziecka ergonomiczną przestrzenią do zagospodarowania.

Biurko dla Ciebie i dziecka

Trendy w wystroju wnętrz są takie same jak w przypadku ubrań – zmieniają się z biegiem lat. Warto jednak zauważyć pewną tendencję ostatnich lat do promocji skandynawskiego designu w estetyce domów, która z pewnością tak szybko nie zniknie. Czym się wyróżnia północny styl wnętrzarski?

Przede wszystkim można nazwać go przytulnym i funkcjonalnym minimalizmem. Łączy w sobie prostotę wykonania i kolorystyki, optyczne powiększenie przestrzeni mieszkalnej i pewnego rodzaju pragmatyzm użytkowy mebli. Do polskich domów trafiają białe minimalistyczne meble, które cieszą się ogromną popularnością każdego roku.

Elektryczne biurko dla dziecka z regulacją wysokości Spacetronik XD SPE-X112A

Projektanci biurek rosnących z pewnością nieprzypadkowo uwzględnili w swoich produktach dominującą skandynawską biel i prostotę wykonania trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Zauważyć można, że większość biurek rosnących charakteryzuje się białym kolorem z minimalistycznym (ale funkcjonalnym!) wykonaniem. To bardzo dobre posunięcie ze strony twórców – w tak prosty sposób większość biurek rosnących będzie idealnie komponować się z wystrojem pokoju dziecka.

Z perspektywy rodzica to wielkie ułatwienie, dzięki któremu ma on szerszy wachlarz wyboru biurek, które spodobają się dziecku i będą pasować do całości mieszkania. Od teraz rodzic nie musi obawiać się o kompletne niedopasowanie biurka do własnej aranżacji mieszkania. Dodatkowym wyróżnikiem, z którego może skorzystać dla radości dziecka, jest zakup wybranego modelu z elementami w kolorystyce różowej, niebieskiej lub szare – każdy chłopiec i dziewczynka będzie mieć uśmiech od ucha do ucha.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart