Dostawa gratis od 500 zl brutto
Maty antyzmęczeniowe dla fryzjerów i stylistów

Maty antyzmęczeniowe dla fryzjerów i stylistów

Gdzie spędzamy najwięcej czasu oprócz przytulnego domu? Tak, w miejscu zatrudnienia i choć praca, która może być spełnieniem największych marzeń, wpływa różnorodnie na nasze zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Tak samo jest ze środowiskiem pracy, które ma wieloraki charakter począwszy od typowej i wielogodzinnej pracy biurowej, po wielogodzinne stanie i intensywnie fizyczne wykonywanie obowiązków.

Niezależnie od miejsca i charakteru stanowiska należy zadbać o komfort, ale też o zdrowie, ponieważ właśnie ono stanowi fundament naszej zdolności do spełniania zleceń oraz efektywności działań. Jak możemy prozdrowotnie zaaranżować nasze środowiska pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu większego bezpieczeństwa? W myśl takiej potrzebie powstały między innymi maty ergonomiczne. Coraz chętniej sięgają po nie fryzjerzy, styliści czy groomerzy, ale również pracodawcy, których obowiązkiem jest zagospodarowanie miejsca pracy i stosowanie takich lub innych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków dla pracowników.

Dlaczego warto zastosować maty antyzmęczeniowe?

Maty antyzmęczeniowe zostały właśnie zaprojektowane z myślą o pracownikach jak fryzjerzy i osobach trudniących się wielogodzinnym staniem. Czym właściwie są? To specjalny rodzaj podkładów redukujących zmęczenie, których walorem są właściwości amortyzujące. Są  piankowym podłożem, które gwarantuje wysoki komfort. Natomiast ich górne wykończenie, wykonane z PVC, zabezpiecza pracowników dzięki właściwościom antypoślizgowym. Odpowiednio gruba warstwa zapewnia elastyczność i dopasowanie do ewentualnych nierówności podłoża czy samego obuwia pracowników.

Maty wykonane są z trwałego materiału – w końcu mają perfekcyjnie służyć przy dużej rotacji ludzi i trybie wielozmianowym w pracy. Dodatkowo, maty posiadające fazowane krawędzie zmniejszają jeszcze bardziej ryzyko potknięcia się.

Mata antyzmęczeniowa Deckplate w salonie fryzjerskim
Mata antyzmęczeniowa Deckplate w salonie fryzjerskim

Stosowanie mat antyzmęczeniowych jest jak najbardziej praktycznym zastosowaniem dzięki temu, że z ich użytkowania płynie wiele korzyści. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na znaczną poprawę komfortu pracy, zwłaszcza przy wielogodzinnym staniu. Wąski zakres ruchów, częste pozostawanie w tej samej pozycji na danym stanowisku może powodować chociażby problemy związane z krążeniem krwi, a nawet dalej – odczuwalne dolegliwości kręgosłupa, układu kostno-szkieletowego czy stawów. Dlatego maty mają przede wszystkim za zadanie niwelować uczucie zmęczenia wynikające z pracy w pozycji stojącej. Niektóre modele posiadają w swojej strukturze wypustki, które jeszcze lepiej stymulują podeszwy stóp pracowników, poprawiając krążenie krwi i pozycję ciała.

Zmiana podłoża z wykorzystaniem mat jest odczuwalna nawet po kilku dniach. Przy korzystaniu z nich organizm człowieka aktywuje inne partie mięśni, niejako jest pozytywnie stymulowany. Skutkuje to zmniejszeniem się wielu dolegliwości, które trapią niejednego fryzjera przez wielogodzinne stanie. Dzięki swoim właściwościom maty poprawiają ergonomię pracy, przyczyniając się tym samym do lepszego skupienia pracownika na wykonywanej pracy, a co za tym idzie – do lepszych efektów i zadowolenia pracodawcy.

W swojej praktyczności maty ergonomiczne są niezawodne. Do ich dodatkowych korzyści wlicza się również zabezpieczenia podłoża, na którym się znajdują. Dodatkowo zapewniają amortyzację dla różnych przedmioty specjalistyczne jak suszarki, nożyczki, maszynki do strzyżenia przed uszkodzeniem w razie upadku. To znaczący plus, zwłaszcza że można zabezpieczyć dowolny obszar przed szkodą dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru maty do indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z osobnym artykułem „Dlaczego warto stosować maty antyzmęczeniowe?„.

Elegancki wygląd

Maty antyzmęczeniowe to nie tylko bezpieczeństwo i komfort pracy, ale także design. Kto powiedział, że maty antypoślizgowe nie mogą być dodatkowym elementem wystroju, dodającym nowego charakteru? Nic trudnego! Choć na rynku większość mat występuje w kolorze czarnym nie oznacza to, że nie możemy dzięki nim urozmaicić naszego miejsce pracy. Świetnym rozwiązaniem są maty ze wzorem marmuru od COBA EUROPE. Delikatne i oryginalne wzory również sprawdzają się rewelacyjnie jako dekoracja w przestrzeniach o stylistyce surowej.

Aktualnym trendem od kilku lat (i to jak najbardziej sprawdzonym!) jest umieszczanie elementów wystroju w kolorystyce podstawowej jak biały czy czarny dla akcentu luksusu i minimalizmu. Pamiętajmy – klasyka zawsze jest w modzie! Dlatego warto przemyśleć aranżację wnętrza w ten sposób, aby zapewnić sobie rozwiązanie 2w1 – luksusowe wnętrze połączone z komfortem i bezpieczeństwem.

Mata antyzmęczeniowa Marble Mat

Jak czyścić maty antyzmęczeniowe?

Częstą zagwostką, pojawiającą się przy zakupie maty, jest ewentualne pogorszenie utrzymania czystości miejsca pracy z wykorzystaniem takich podkładów, a zwłaszcza tych, które zawierają dodatkowo wypustki. Do ich zamiata świetnie się sprawa zwykła szczotka z włosiem ze sztucznego tworzywa. Rewelacyjnie sprawdza się również zwykłe odkurzenie. W przypadku mat nie poleca się gumowej szczotki, ponieważ tarcie gumy o matę powoduje wystąpienie napięcia elektrostatycznego.

Mata antyzmęczeniowa Deckplate w salonie fryzjerskim

Sprawdzone rozwiązanie

Idealnym rozwiązaniem dla fryzjera lub stylisty będzie mata redukująca zmęczenie Deckplate w kolorze czarnym lub MarbleMat imitująca marmur. Podkład Deckplate wykorzystywany jest w głównie w środowiska przemysłowych. Jednak, dzięki swojej najwyższej wytrzymałości sprawdzonej przy ciężkich, fizycznych pracach odnajduje się również na innych stanowiskach.

Zapraszamy do zapoznania się z opinią jednego ze fryzjerów, który zdecydował się na zakup modelu Deckplate dociętej na wymiar.

Deckplate Stylist Mat – Mata antyzmęczeniowa opinia (kliknij)

  • Mata antyzmęczeniowa Marble Mat do pracy wielozmianowej (wzór marmuru)

    Cena netto od 463,41 
    od 569,99  brutto

Czy warto kupić i stosować maty antyzmęczeniowe? Jak najbardziej, to strzał w dziesiątkę, idealnie sprawdzą się w każdym salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Z ich stosowania płynie wiele korzyści dla samego miejsca pracy i, przede wszystkim, dla pracownika. Skutecznie poprawiają ergonomię stanowiska w pozycji stojącej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart