Dostawa gratis od 500 zl brutto

Wycieraczki zewnętrzne

Wycieraczki zewnętrzne stanowią pierwszą linię walki z brudem wnoszonym na obuwiu do wnętrza budynków. Dlatego też powinny charakteryzować się wysoką lub najwyższą zdolnością absorpcji wody oraz ścierania brudu z podeszw. Mata zewnętrzna pozwala na wchłonięcie znaczącej ilości wody jak i zatrzymanie grubszych zanieczyszczeń takich jak np. błoto i ziemia.

Wycieraczki wejściowe zewnętrzne dzięki swojej wytrzymałej budowie jak i wysokiej retencji wody mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdzają przed wejściem do budynków mieszkalnych, restauracji czy domów jednorodzinnych.


Cena brutto

  
  

Środowisko

Chłonność wody

Kolor

Materiał

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  • Antypoślizgowa wycieraczka zewnętrzna Rampmat (kolor czarny)

    Cena netto od 243,89 
    od 299,99  brutto

Wycieraczki pod drzwi zewnętrzne – rodzaje

Wycieraczki przed drzwi zewnętrzne muszą być wykonana ze specjalnego materiału, który zapewnia im odpowiednią odporność na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, czy śnieg. Bardzo często jako pierwszą matę zewnętrzna stosuje się podkład wykonany z gumy naturalnej lub nitrylowej. Maty gumowe zapewniają swobodne odprowadzanie wody przez dedykowane rowki lub otwory drenażowe. Natomiast ich wypukła faktura powierzchni pozwala na skuteczne zdrapywanie zanieczyszczeń wnoszonych na spodzie butów.

Drugim rodzajem mat zewnętrznych są te wykonane z polipropylenu. Ich powierzchnia o dedykowanym wzorze przeznaczona jest do usuwania zabrudzeń, żwiru i wody. Jest odporna na ścieranie jak i rozerwanie. Dzięki gumowym profilom wycieraczka jest wstanie pomieścić jeszcze więcej wody. Natomiast podgumowany spód zapewnia utrzymanie jej w jednym miejscu, zapewniając właściwości antypoślizgowe.

Wycieraczki pod drzwi zewnętrzne ze względu na fakt iż są odpowiedzialne za wchłonięcie jak największej ilości brudu i wody występują w stałej, ciemnej kolorystyce. Maty w zależności od modelu dostępne są w kolorze czarnym lub brązowym, dzięki czemu ich zabrudzenie nie jest tak widoczne.

Wykorzystanie wycieraczek zewnętrznych

Wycieraczki zewnętrzne znajdują zastosowanie przede wszystkim przed wejściami do biur, restauracji, hoteli, szpitali, a więc w miejscach w których występuje wzmożony ruch pieszych. Idealnie sprawdzają się również jako wycieraczki przed dom.

W połączeniu z wycieraczką o zastosowaniu wewnętrznym pozwalają stworzyć skuteczny system redukcji zabrudzeń pozostawiając podłogę wewnątrz pomieszczeń w nienagannym stanie.

Shopping Cart