Dostawa gratis od 500 zl brutto

Paski antypoślizgowe na schody

Ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się lub potknięcia może zdarzyć się wszędzie, szczególnie tam gdzie panuje wzmożony ruch. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie strefy, w których występuje śliska podłoga lub schody. Ludzie poprzez ciągły pośpiesz stają się nieostrożni przez co nie zwracają uwagi na rozlane substancje, wystające progi, a nawet oznaczenia zagrożenia. Jednym z rozwiązań, które pomaga w odpowiednim zabezpieczeniu miejsc o zwiększonym ryzyku utraty stabilności są paski antypoślizgowe na schody. W sklepie ErgoSpot.pl dostępne są taśmy antypoślizgowe w różnych szerokościach jak i kolorach, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo.


Cena brutto

  
  

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

 • Pasek antypoślizgowy na schody (25-100 mm/18 m, czarno-żółta)

  Cena netto od 36,58 
  od 44,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (25-100 mm/18 m, czarna)

  Cena netto od 36,58 
  od 44,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (50 mm/18 m, czerwona)

  Cena netto
  56,90 
  69,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (50 mm/18 m, niebieska)

  Cena netto
  56,90 
  69,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (50 mm/18 m, szara)

  Cena netto
  48,77 
  59,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (25-100 mm/18 m, żółta)

  Cena netto od 36,58 
  od 44,99  brutto
 • Taśma antypoślizgowa na schody (50 mm/18 m, biały marmur)

  Cena netto 56,90 
  69,99  brutto

W jaki sposób działają taśmy antypoślizgowe na schody?

Specjalne paski antypoślizgowe w formie taśm nawiniętych na rolkę zostały wyposażone w ziarnistą powierzchnię, która pozwala zwiększyć przyczepność obuwia. Chropowata struktura nadaje taśmie właściwości antypoślizgowe, tym samym zmniejsza ryzyko przypadkowego poślizgu. Dodatkowo górna warstwa jest odporna na ścieranie.

Dolna warstwa pasków antypoślizgowych została wyposażona w samoprzylepną folię, która zapewnia szybki i łatwy montaż w wyznaczonym miejscu. W celu aplikacji taśmy należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia powinna być sucha, odtłuszczona i pozbawiona zanieczyszczeń takich jak kurz itp.

Oferowane taśmy antypoślizgowe na schody zewnętrzne mogą być stosowane w środowisku wewnętrznym jak i zewnętrznym. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych takich jak np. deszcz i śnieg. Zalecany zakres temperatur w jakich można wykorzystać paski antypoślizgowe wynosi od -10°C do 60°C.

Dzięki niewielkiej grubości pasków antypoślizgowych na schody wynoszącej ok. 1 mm nie powstaje dodatkowe ryzyko zahaczenia o taśmę i utrata równowagi.

Gdzie są stosowane taśmy antypoślizgowe?

Paski antypoślizgowe na schody znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie istnieje konieczność zwiększenia bezpieczeństwa związanego z możliwością utraty równowagi. Taśmy idealnie sprawdzają się do aplikacji na krawędziach stopni schodów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dzięki antypoślizgowej powierzchni ryzyko poślizgu w znaczącym stopniu zostaje ograniczone. Natomiast przy zastosowaniu taśmy w kolorze ostrzegawczym (żółty lub pasy żółto-czarne) stopnie schodów lub progi są lepiej widoczne i ograniczają ryzyko upadku spowodowane potknięciem się.

Taśmy antypoślizgowe wykorzystywane są również na powierzchniach płaskich np. na płytkach w przejściach o wzmożonym ruchu. Paski antypoślizgowe na płytki instalowane w odległości ok. 30 cm od siebie pozwalają stworzyć bezpieczną strefę w każdym miejscu.

Taśmy antypoślizgowe samoprzylepne dzięki swojej uniwersalności mogą być również wykorzystywane do oklejania stopni drabin, ramp, rusztowań jak i aut i maszyn. Sprawdzą się w każdym miejscu, w którym pojawia się ryzyko poślizgu.

Paski antypoślizgowe stanowią również alternatywę dla nakładek antypoślizgowych na schody. Umożliwiają znacznie szybszy montaż jak i demontaż w przypadku uszkodzenia i konieczności wymiany na nowy pasek. Jednak nie są aż tak wytrzymałe.

Dzięki dostępności taśm antypoślizgowych w różnych wymiarach i kolorach paski antypoślizgowe na schody stanowią niezwykle cenne narzędzie do walki z brakiem przyczepności obuwia w strefach codziennego użytku jak i przedsiębiorstwach. Dzięki swojej konstrukcji niwelują ryzyko powstania kontuzji spowodowanej utratą stabilności. Stanowią niezbędny element wyposażenia BHP.

Shopping Cart