Odbojnica ścienna samoprzylepna Knuffi® Giant to ochraniacz ściany, przeznaczony do zabezpieczania dużych, płaskich powierzchni w środowiskach przemysłowych. Produkt stosuje się tam, gdzie występują silne i powtarzalne uderzenia, a standardowe profile powierzchniowe nie zapewniają wystarczającej ochrony. Typ Giant pełni jednocześnie funkcję ochronną i ostrzegawczą, poprawiając widoczność stref zagrożenia.
Zastosowanie odbojnicy Typ Giant
Typ Giant stosuje się na ścianach, barierach, elementach konstrukcyjnych oraz obudowach maszyn w halach produkcyjnych, magazynach i strefach manewrowych. Sprawdza się w miejscach intensywnego ruchu wózków i pojazdów transportowych, gdzie istnieje ryzyko kontaktu np. ze ścianą, półką, bramą itp.

Dlaczego Typ Giant, a nie inny model
Typ Giant został zaprojektowany do ochrony dużych powierzchni jednym elementem. Jako profil z pianki o zwiększonym przekroju (150×20 mm) skutecznie rozprasza energię uderzenia na szerokiej powierzchni kontaktu. Jest wybierany tam, gdzie mniejsze osłony powierzchniowe zużywają się zbyt szybko lub nie zapewniają odpowiedniego poziomu zabezpieczenia infrastruktury.

Najważniejsze cechy konstrukcyjne
- Konstrukcja typu „osłona z pianki” pozwala na skuteczne pochłanianie energii kolizji.
- Rdzeń wykonany z wysoce spienionego poliuretanu, pokrytego wytrzymałą folią PU.
- Powłoka ochronna zabezpiecza profil przed ścieraniem koloru nawet przy intensywnym użytkowaniu.
- Nadruk wykonany na wewnętrznej stronie foli.
- Klej odporny na światło i starzenie o wysokiej wydajności.
- Kontrastowe oznaczenie poprawiające widoczność stref niebezpiecznych.

Instalacja
Montaż odbojnic ściennych jest szybki i intuicyjny. Każda listwa wyposażona jest w warstwę klejącą, która umożliwia natychmiastowe i trwałe przymocowanie do wybranej powierzchni.
Instrukcja montażu:
- W razie potrzeby dociąć listwę do odpowiedniej długości przy użyciu nożyka technicznego.
- Usunąć folię zabezpieczającą z warstwy klejącej.
- Przyłożyć odbojnicę do ściany w wybranym miejscu i dokładnie docisnąć na całej długości.
Dzięki temu rozwiązaniu instalacja nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi ani elementów montażowych.

Dane techniczne
| Rdzeń | Pianka poliuretanowa |
|---|---|
| Powłoka zewnętrzna | Ochronna powłoka PU |
| Rodzaj osłony | Ochrona płaskiej powierzchni |
| Wymiary – profil | 150 x 20 mm |
| Dostępne długości | 1 m / 2,5 m / 5 m |
| Temperatura robocza | od −40 °C do +100 °C |
| Środowisko stosowania | wewnętrzne / zewnętrzne |
| Typowe zastosowanie | zabezpieczenie ścian, maszyn, elementów infrastruktury na płaskiej powierzchni |
| Siła klejenia | 21 N / 25 mm |
| Klasa reakcji na ogień | DIN EN 13501-1, klasa E |
| Metoda instalacji | samoprzylepna (na płaskiej powierzchni) |
| Kolor | czarno-żółty / czarny |
| Waga | ok. 1,8 kg/m |












