Dostawa gratis od 500 zl brutto

Sorbenty chemiczne

Sorbenty do kwasów i chemikaliów

Sorbenty chemiczne, będąc materiałem absorbującym (tworzywo sztuczne/naturalne) wchłaniają niebezpieczną ciecz, zapewniając tym sposobem ochronę środowiska i bezpieczeństwo w miejscu pracy bez wystąpienia niepożądanej reakcji chemicznej. Dzięki ich zastosowaniu możliwe staje się utrzymanie porządku i zachowanie zdrowia, życia i środowiska w należytym stanie.

Występują zarówno w postaci sypkiej (granulat), jak i powierzchni porowatej (np. mata, rękaw). Cechą charakterystyczną jest wyróżniający się kolor dla otoczenia (żółty, zielony, różowy), w celu sygnalizowania styczności materiału z substancją niebezpieczną. Na wybranych kolorach dokładnie widać pochłoniętą ciecz. Wyróżniają się wyjątkową chłonnością, co skutkuje poprawą bezpieczeństwa warunków pracy i niwelowaniem ewentualnych kosztów usuwania niebezpiecznych chemikaliów.

Sorbenty chemiczne stosuje się w celu pochłaniania w sposób bezpieczny wszelkiego rodzaju substancji – agresywnych i niezidentyfiowanych. Są szeroko stosowane w różnych sektorach gospodarki, przede wszystkim przemyśle farmakologicznym, laboratoriach czy fabrykach. Zmniejszają ryzyko wycieku chemikaliów jak kwasy solne, azotowe, siarkowe, zasady czy wodne roztwory amoniaku.

Sorbenty chemiczne dostępne są w naszym sklepie ergospot.pl w różnych postaciach, m.in. mat, rolek czy rękawów.


Cena brutto

  
  

Rodzaj

Typ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Shopping Cart