Dostawa gratis od 500 zl brutto

Wycieraczki wejściowe

Wycieraczki wejściowe stanowią niezwykle ważny element każdego budynku. To one dbają o zachowanie porządku i czystości w strefach wejściowych, które stanowią część reprezentacyjną firmy, restauracji, urzędu lub prywatnego domu. Odpowiednio dobrane maty wejściowe pozwolą na zebranie całej wilgoci i brudu, zapewniając estetyczny wygląd. Dodatkowo pozwolą ograniczyć ryzyko przypadkowego poślizgu na wcześniej wniesionym błocie lub resztkach wody.

To właśnie przy wejściu wnoszone jest najwięcej brudu, średnio 80%. Oprócz aspektu wizualnego istotnym punktem jest opłata ponoszona za sprzątanie. Średnio 40% kosztów przeznaczanych na porządki związana jest z samymi podłogami.

Sklep ErgoSpot.pl w ofercie posiada wycieraczki firmy Kleen-Tex, specjalizującej się w produkcji mat wejściowych dla każdego środowiska, od niskiego do najwyższego natężenia ruchu.


Cena brutto

  
  

Środowisko

Chłonność wody

Kolor

Materiał

Podkategorie

Wyświetlanie 1–20 z 48 wyników

 • Kleen-Tex – Wycieraczka ozdobna Wash+Dry Alium

  Cena netto od 117,88 
  od 144,99  brutto
 • Kleen-Tex – Wycieraczka ozdobna Wash+Dry Cyclone

  Cena netto od 154,46 
  od 189,99  brutto
 • Kleen-Tex – Wycieraczka ozdobna Wash+Dry Doggies

  Cena netto od 117,88 
  od 144,99  brutto
 • Kleen-Tex – Wycieraczka ozdobna Wash+Dry Funky Fish

  Cena netto od 154,46 
  od 189,99  brutto
 • Kleen-Tex – Wycieraczka ozdobna Wash+Dry Neoflora

  Cena netto od 154,46 
  od 189,99  brutto
 • Kleen-Tex – Wycieraczka przemysłowa Forklift Mat

  Cena netto od 284,54 
  od 349,99  brutto
 • Mata do kuchni na podłogę Wash+Dry Hot Chilli

  Cena netto od 154,46 
  od 189,99  brutto

System trzech wycieraczek

W przypadku miejsc o wysokim lub bardzo wysokim natężeniu ruchu w celu zapewnienia najwyższej ochrony stref wejściowych zaleca się zastosowanie kompletu wycieraczek. Odpowiednio dobrany zestaw mat pozwala zapobiec szybkiemu przepełnieniu się pojedynczej wycieraczki, która sama nie będzie w stanie spełniać funkcji czyszczących.

Obszar wejściowy można podzielić na trzy strefy. Dla każdej z nich dedykowane jest osobne rozwiązanie umożliwiające skuteczną walkę z brudem.

 • Strefa zewnętrznawycieraczki zewnętrzne odpowiedzialne są za zbieranie grubszych zanieczyszczeń jak i większej ilości wody, która występuje na butach zaraz przed wejściem do budynku.
 • Strefa pośrednia – wycieraczki pośrednie pomagają we wchłanianiu resztek wody jak i drobnych zanieczyszczeń, które nie odkleiły się w pierwszym etapie.
 • Strefa wewnętrzna – zadaniem wycieraczek wewnętrznych jest zebranie resztek piachu, kurzu pozostawiając podeszwę obuwia czystą przed wejściem do głównej części pomieszczenia.

Maty wejściowe i korzyści ich wykorzystania

Główną zaletą wycieraczek wejściowych jest zatrzymywanie przez nie brudu i wilgoci, co również korzystnie wpływa na zabezpieczenie chociażby podłóg przed zniszczeniem. Dzięki swoim właściwościom zmniejszają ryzyko poślizgnięć i upadków, co jest wymiernym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa pracowników oraz domowników. Wykazują wydatną odporność na zużycie przez zastosowanie wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu cieszą się wieloletnim użytkowaniem i wyglądem. Ponadto, są niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Czyszczenie wycieraczek wejściowych

Ze względu na ciągłą styczność wycieraczek z brudem powinny charakteryzować się łatwością w czyszczeniu. W przypadku materiałowych mat wykonanych z poliamidu i nylonu możliwe jest ich pranie. Oczywiście ze względu na rozmiary nie każdą wycieraczkę uda się zmieścić w pralce, dlatego też można wykorzystać zwykłą szczotkę, odkurzać lub myjkę parową. W przypadku mat gumowych użyteczna będzie myjka ciśnieniowa. Każdy produkt w swojej charakterystyce posiada informację w jaki sposób należy ją odpowiednio konserwować, aby zachowała swoje funkcje i wygląd przez jak najdłuższy czas.

Zastosowanie wycieraczek wejściowych

Maty wejściowe wycieraczki są uniwersalnym produktem, przez co sprawdzają się zarówno w przestrzeni budynków przemysłowych, restauracjach, hotelach, budynkach użyteczności publicznej jak i w warunkach domowych. Dzięki różnorodności kolorystycznej i funkcjonalne każdy znajdzie odpowiednią wycieraczkę do aranżacji wybranego wnętrza. Ze względu na wysoką jakość wykonania oferowane wycieraczki bardzo często są wykorzystywane w zastosowaniach profesjonalnych i nie tylko.

Każda strefa wejściowa charakteryzuje się indywidualnymi wymiarami dlatego udostępniamy możliwość zakupu wycieraczek zarówno w najpopularniejszych rozmiarach jak i z możliwością docięcia mat na indywidualny wymiar w celu pokrycia wymaganej przestrzeni. Dodatkowo maty wejściowe dostępne są w bogatej kolorystyce, którą można dopasować do wnętrza tworząc spójny wystrój.

Shopping Cart

Uwaga!


Z powodu awarii infolinii prosimy o kontakt za pośrednictwem wiadomości e-mail na poniższy adres.

kontakt@ergospot.pl

This will close in 20 seconds