Dostawa gratis od 500 zl brutto
Antyzmęczeniowa mata do biura Kleen-Komfort Soft

Biurowe maty antyzmeczeniowe dla poprawy zdrowia i efektywności pracy

Biurowe maty przeciwzmęczeniowe

Posada o charakterze biurowym bardzo często kojarzy się z wygodną, bezpieczną pracą, która odbywa się na standardowym stanowisku wyposażonym w proste krzesło z biurkiem. Na pierwszy rzut oka, kilkanaście godzin spędzanych w pozycji siedzącej nie powinno wpływać negatywnie na nasze samopoczucie, zdrowie oraz efektywność. Nic bardziej mylnego. Tak samo jak w przypadku prac fizycznych wykonywanych w bardziej wymagających warunkach, pracownik narażony jest na szereg kontuzji. Pojawiające się z czasem dolegliwości bólowe, prowadzące do różnego rodzaju  zwyrodnień wpływają negatywnie na nasze ogólne zdrowie. Dodatkowo gdy człowiek odczuwa dyskomfort, pogarsza się jego samopoczucie i w rezultacie stopniowo spada jego produktywności. Codzienna, wielogodzinna praca przy biurku na stojąco może okazać się bardzo niebezpieczna w dłuższej perspektywie czasu, jeżeli nie jest mądrze zaplanowana. 

Ergonomia w biurze

Coraz szybciej rozwijająca się myśl techniczna, badania przeprowadzane w konsultacji z licznymi pracownikami w różnych segmentach przemysłu, pozwalają na doskonalenie standardowych miejsc pracy tworząc je ergonomicznymi i przyjaznymi dla pracownika. 

Jednym z proponowanych rozwiązań jest dedykowana, antyzmęczeniowe mata do stania przy biurku, której zadaniem jest redukcja poziomu zmęczenia. Można powiedzieć, że praca biurowa kojarzy się najczęściej z siedzącym trybem spędzania czasu, dlatego mata na niewiele się przyda. Jednak długotrwałe siedzenie niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przede wszystkim są to problemy związane z chorobami układu krążenia, spowolnienie metabolizmu, wahania ciśnienia krwi, ale także osłabienie struktur szkieletowych oraz mieści. Dlatego wielu lekarzy i specjalistów zaleca ograniczenie liczby spędzanych w tej pozycji godzin w pracy. Tym bardziej, że siedzimy, również po pracy, w celu odpoczynku, podczas spotkań ze znajomymi, czy w czasie przemieszczania się w aucie lub autobusie. Siedzący tryb życia jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam specjalne biurka  z regulacją wysokości blatu roboczego lub nadstawki biurkowe . Produkty te pomogą w szybki sposób przejść z pozycji siedzącej do stojącej, z możliwością dostosowania poziomu blatu do indywidualnych wymagań.  

Mata antyzmęczeniowa do biura

Gdy już możemy stanąć przy biurku przyszedł czas na wykorzystanie naszej maty. Podczas stania na twardym podłożu mięśnie nóg są cały czas napięte, przez co po pewnym czasie u pracownika pojawia się zmęczenie. Do objawów zalicza się senność, bóle mięśniowe, osłabienie, gorsze samopoczucie. Wszystkie elementy wpływają w końcowym rozrachunku na spadek poziomu koncentracji i efektywności wykonywanej pracy. W najgorszym przypadku, gdy objawy są ignorowane mogą one prowadzić do poważnych chorób (np. problemy z krążeniem, bóle i sztywnienie mięśniowe, żylaki, bóle pleców i wiele innych). 

Odpowiednio dobrana mata antyzmęczeniowa pozwala walczyć i przeciwdziałać wyżej opisanym problemom. Podkład działa stymulująco na mięśnie w sposób delikatny i nieprzerwany. Mięśnie wykonują niezauważalne dla człowieka mikroskurcze redukując napięcie i poprawiając ich ukrwienie. Mata pozwala odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa, tym samym niweluje problemy bólowe pojawiające się podczas spędzania długich godzin w pracy oraz zwiększa efektywność pracownika poprzez redukcję jego zmęczenia.

Dodatkowym atutem maty jest jej wygląd. Biurowe modele najczęściej w kolorze czarnym lub szarym pozwolą wpasować się im do praktycznie każdego wystroju. Mata będzie stanowić nowoczesny element wyposażenia ergonomicznego stanowiska pracy. Poza wyglądem niezwykle istotnym czynnikiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownika przed przypadkowym potknięciem. Mata powinna posiadać odpowiednio wyprofilowane krawędzie, które eliminują to ryzyko. Dodatkowo podkład musi leżeć stabilnie, w jednym miejscu, aby nie powodować ewentualnych poślizgnięć. W tym celu dolna warstwa maty powinna posiadać odpowiednie teksturowanie lub zostać wykonana dodatkowo z materiału nadajego jej właściwości antypoślizgowe, jak np. guma nitrylowa.

Antyzmęczeniowa mata do biura Kleen-Komfort Soft

Stanowiska biurowe oraz podobne charakteryzują się koniecznością przebywania w pozycji stojącej przez znaczącą część zmiany, dlatego powinny cechować się wysokim lub najwyższym poziomem redukcji zmęczenia. Częsta praca wielozmianowa oraz ciągłe wykonywanie ruchów (np. obracanie się) na macie skłania do zastosowania podkładu o wzmocnionej konstrukcji, zapewniając jej długą żywotność.

Przedstawione maty przeciwzmęczeniowe oczywiście mogą być stosowane w szeregu innych środowisk roboczych, które są zbliżone do pracy biurowej takich jak np. praca w laboratorium, aptece, na recepcji, przy kasach oraz wielu innych miejscach, w których występuje praca stojąca. Każdy pracownik z pewnością doceni jej właściwości.

Maty do pracy przy biurku na stojąco

  • Mata antyzmęczeniowa do biura Kleen-Komfort Soft

    Cena netto od 227,63 
    od 279,99  brutto

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart